If you're looking for basics...


Istnieją elementy garderoby, które choć proste, są jednocześnie kultowe. Często określa się je jako „bazę”, całkowitą podstawę. Za pomocą tych kilku ubrań możemy stworzyć multum różnorodnych stylizacji. Jest to prawdziwa klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody i nigdy nie przysporzy nam modowego faux pas. Wystarczy dobrać dodatki z pośród najgorętszych trendów i strój gotowy. Proste prawda?
Co jednak powszechnie uważa się za bazę idealną?
Biała koszula
Tej pozycji nie trzeba nikomu tłumaczyć – biała elegancka koszula to prawdziwy must have. Idealna do pracy, na egzamin lub nawet na co dzień. Wystarczy odpowiednio ją zestawić, a zmieni całkowicie swój formalny charakter. Pasuje zarówno do ołówkowej spódnicy, jak i dżinsów. Z marynarką lub nonszalancko podwiniętymi rękawami – to Ty wybierasz jak ją nosisz.
Dopasowane do figury dżinsy
Denim to klasyk sam w sobie. Dzisiaj trudno jest wyobrazić szafę niewzbogaconą o spodnie z tego materiału. Odpowiednio dobrane do figury sprawdzą się na weekendowych wypadach za miasto, imprezie w klubie, a nawet w pracy (jeżeli wpisują się w przyjęty w placówce dress code). Do najpopularniejszych (i najbardziej podstawowych) należą te w kolorze granatowym lub czarnym.
T-shirt
Biały lub czarny, ważne, aby nie posiadał żadnych zbędnych zdobień. Dlaczego? Otóż prostą koszulkę założymy zarówno pod marynarkę, jak i skórzaną kurtkę. W niektórych przypadkach ona również sprawdzi się w pracy. Oczywiście, jeżeli posiadasz już bazowy model, śmiało zainwestuj w nieco bardziej szalony. W podstawie garderoby chodzi jednak o jak największą uniwersalność.
Marynarka
Jednolita marynarka to kolejny punkt obowiązkowy w każdej szafie. Nosimy ją zarówno do eleganckich sukienek, jak i codziennych zestawów. Sprawdzi się w wielu sytuacjach. Do najpopularniejszych należą czarne modele, jednak beż też może okazać się strzałem w dziesiątkę.
Skórzana kurtka
Ramoneska jest następnym nieśmiertelnym elementem na tej liście. Wraca w ofertach sklepów co rok. Do wyboru mamy klasyczne, wręcz motorowe modele lub też elegantsze propozycje. Takie odzienie jest nie tylko wiecznym trendem, ale również okazuje się niezwykle praktyczne – ochroni nas przed zimnem i wiatrem.
Trencz
Ten klasyczny model płaszcza również znajdziemy na każdej witrynie sklepowej. W zależności od trendów wraca co roku w odświeżonej wersji. Jednak klasyczny beżowy lub granatowy model nigdy nie przysporzy nam modowych dylematów – z pewnością zostanie dobrze odebrany.

Każdą z wymienionych rzeczy można stylizować w dowolny sposób. Oprócz uniwersalności  cechuje je także nieśmiertelność. Za pomocą wymienionych elementów każdemu uda się stworzyć klasyczny zestaw. Nie należy jednak zapominać o indywidualizmie – garderobę dopasowujemy do siebie i do naszych osobistych preferencji. To co zostało wymienione warto traktować jak przykład, nie sztywną regułę. 
Hair band - H&M (SIMILAR) / Earrings - Orsay (SIMILAR) / Biker jacket - Sinsay (HERE) / Shirt - SIMILAR / Jeans - Cheap Monday (SIMILAR) / Shoes - SIMILAR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz