The shades of fall


Jakie kolory kojarzą Ci się z jesienią? Pomarańczowo-czerwone liście, fioletowe wrzosy, brąz niczym zaczerpnięty z kapeluszy leśnych grzybów… Poprawnych odpowiedzi jest wiele. O tej porze roku (która dopiero przed nami) powoli żegnamy się z zielenią. Teraz, kiedy lato odchodzi , słoneczna żółć ustępuje miejsca pożółkłym koronom drzew. Natura bez wątpienia inspiruje nas na wielu płaszczyznach życia, także w sprawie ubioru. W jakie barwy przystroi nasze szafy w tym roku?
W gamie barw zaserwowanych nam przez projektantów na jesień i zimę można doszukać się iście sezonowych odcieni. Między innymi przyodziejemy się w czerwień, burgund, pomarańcz, czy granat. Każdy z tych kolorów ma poniekąd pewien związek z nadchodzącym czasem. Jedne z nich przywodzą na myśl starzejącą się przyrodę, inne (jak na przykład granat) odcień szybko nadchodzącej nocy. Zdecydowanie częściej sięgamy po nie właśnie teraz, niż latem czy promienną wiosną.
Choć natura obecnie powoli kładzie się do snu, nadal możemy zdecydować się na zielony akcent, jednak w postaci bardziej militarnej. Ten odcień z pewnością bardziej pasuje do obecnie panującej na zewnątrz aury. Jego stonowana aparycja mimo wszystko wprowadza senny nastrój, jaki towarzyszy nam, gdy dni stają się krótsze. Pozostając przy leśnej kolorystyce, warto napomknąć także o brązie. Jest on kolejną barwą, po którą chętniej sięgamy jesienią. Jest mniej ponury niż czerń, jednak równie praktyczny. Czekoladowy odcień znalazł się na liście trendów. Jeżeli jednak wolisz jaśniejsze tonacje – może rozważysz płaszcz w kolorze migdałowym? Ta wariacja na temat brązu wydaje się być nieco bardziej weselszą, co z pewnością umili Ci wieczorne jesienne spacery.

Kolory tej nadchodzącej wielkimi krokami pory roku mogą wydawać się oczywiste, przewidywalne, nudne. Nie zapominajmy jednak, że to właśnie z nimi kojarzy nam się jesień. To właśnie te barwy cieszą nasze oczy w ogrodach, czy parkach. To one stają nam przed oczami, gdy wspominamy, co działo się zeszłego roku o tym czasie… Mają one stałe miejsce w naszej pamięci, ale i sercach. Każdy moment ma swoje znaki, a jednymi z nich są odcienie.
 Top - Similar / Jeans - Rosegal (Similar) / Bag - Vintage (Similar) / Shoes - Similar

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz