Wyraź swój charakter. Sztuka doboru akcesoriów

Nietuzinkowe dodatki mogą sprawić, że nawet najprostsze bazowe ubrania urosną do rangi high fashion. Intrygująca biżuteria, przeskalowana opaska, torebka o fascynującym kształcie - mamy pełną dowolność. Tak naprawdę, aby odnieść sukces wystarczy jedno przykuwające uwagę akcesorium, inaczej balansujemy na granicy dobrego smaku i przesytu. Tym razem postawiłam na nietypową torebkę, która kojarzy mi się nieco z modelem The Pouch od Bottegi Venety. Sakiewka ze sztucznej skóry to mój najnowszy nabytek vintage. Przyznam, że początkowo zeszłoroczne dzieło projektanta niezbyt mnie do siebie przekonywało. Z czasem jednak, gdy na coraz większej ilości fotografii pojawiała się ta słynna torebka moja opinia na jej temat ulegała zmianie, W końcu przypadkiem natrafiłam na model Monki. Oczywiście, oba akcesoria różnią się od siebie. Porównuję je ze względu na sposób zamknięcia, oraz noszenia - luźno trzymane w dłoni. Sakiewka marki Monki należy do miękkich toreb, tak samo jak spopularyzowana The Pouch. Po przejrzeniu tuzinów zdjęć dzieła Bottegi Venety to właśnie te cechy najbardziej mnie urzekły, a teraz znalazłam idealną wersję dla siebie i to w znacznie niższej cenie.
Jak już wspomniałam, dodatki mają niesłychaną siłę. Dzięki nim możemy odmienić cały strój i to bez zbędnego trudu. Na brak pomysłu odnośnie do ubrań jakie chcemy włożyć jest prosta recepta - minimalistyczna góra (sweter, koszula, a latem - bezrękawnik), wygodne spodnie lub ulubiona spódnica i nieco mniej zachowawcze dodatki (masywne kolczyki, duży wisior lub charakterne okrągłe okulary). Oczywiście, ten schemat można modyfikować w zależności od preferencji, czy warunków pogodowych,. Tak czy inaczej, dzięki akcesoriom możemy wyrazić nasz indywidualizm. Jeżeli wydaje się Wam, że podany przeze mnie „przepis" nie wyrazi Waszej osobowości, zapewniam, że dobór ulubionych dodatków bardzo się temu przysłuży. Podczas kompletowania stroju skupiamy się również na preferowanych krojach, materiałach i fakturach, co w połączeniu z akcesoriami tworzy idealnie opisującą nas całość.
Co jeżeli jesteśmy zwolennikami minimalizmu? Dobierajmy skromne dodatki, ale nie rezygnujmy z nich całkowicie. Nawet drobne łańcuszki, czy połyskująca na kostce bransoletka mogą zmienić to, jak nasz wizerunek zostanie odebrany przez innych. Ważne, aby rozsądnie dobierać akcesoria - jeżeli zakładamy klasyczną małą czarną, możemy pozwolić sobie na zdobną kolię, natomiast do cekinowej karnawałowej kreacji lepiej sprawdzi się drobna, niewyzywająca biżuteria. W kompletowaniu stroju kluczem do sukcesu jest zachowanie równowagi - dzięki temu uda nam się uniknąć karykaturalnego rezultatu. Nadal gorąco zachęcam Was do eksperymentowania - czasem dzięki odrobinie ryzyka można odkryć zupełnie nowe połączenia, które staną się naszym znakiem rozpoznawczym.
Chyba teraz przyznacie rację mojemu stwierdzeniu, że dodatki mają znaczenie? :)
Kolczyki -New Yorker (PODOBNE) / Futro - Vintage (PODOBNE) / Golf - United Colors of Benetton (TUTAJ) / Dżinsy - Cheap Monday (PODOBNE) / Torebka - Vintage Monki / Buty - Podobne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz