Babydream - łagodny szampon za grosze


Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją szamponu łagodnego, którego używam od dłuższego czasu. Jak wiadomo w metodzie OMO łagodne oczyszczanie skóry głowy jest niezwykle ważne. Osobiście nie należę do zwolenników wydawania astronomicznych kwot na specyfiki do mycia, zwłaszcza, że na rynku dostępne są tanie, aczkolwiek równie dobre zamienniki. Szampon Babydream został stworzony z myślą o dzieciach. Warto zauważyć, że nie wszystkie szampony dla dzieci mają łagodne działanie, niestety te bardziej popularne często posiadają w składzie SLS i jego pochodne. Istnieje również kwestia odpowiedniego pH skóry głowy, które różni się u najmłodszych i dorosłych osób. Ja sama nie zauważyłam negatywnego oddziaływania szamponu na skalp.

Kilka słów o składzie
Aqua (woda), Lauryl Glucoside (łagodna substancja myjąca), Cocamidopropyl Betaine (łagodna substancja myjąca), Sodium Chloride (substancja konsystencjotwórcza), Parfum (zapach), Glyceryl Oleate (emolient), Coco- Glucoside (łagodna substancja myjąca), Panthenol (humektant), Zinc Sulfate (konserwant), Sodium Hydroxide (regulator pH), p- Anisic Acid (konserwant), Lactic Acid (humektant), Levulinic Acid (substancja kondycjonująca, regulator pH)), Glycerin (humektant), Sodium Levulinate (substancja kondycjonująca, regulator pH), Hydrolyzed Wheat Protein (hydrolizowane proteiny pszeniczne), Chamomilla Recutita Flower Extract (ekstrakt z rumianku), Maltodextrin (pochłaniacz wilgoci), Citric Acid (konserwant, regulator pH)

Skład potwierdza to, co obiecuje producent – Babydream to szampon łagodny. Muszę zwrócić Waszą uwagę na jeden składnik – Cocamidopropyl Betaine, która może uczulać. Ja nie mam z nią problemu, jednak wiem, że alergia jest dość powszechna. Jeżeli po umyciu głowy odczujecie świąd, możliwe, że jesteście wrażliwi na tę substancję. O samym problemie można by stworzyć osobny wpis, dlatego, jeżeli interesuje was ten temat – piszcie, postaram się go opisać. :)

Pozostałe ważne informacje
Szampon Babydream jest dostępny w Rossmannie w cenie 6,49 za 250 ml. Myślę, że za tę kwotę warto go wypróbować. Produkt jest wydajny, korzystam z niego już kilka miesięcy. Słabo się pieni, co jest normalne w przypadku łagodnych szamponów. Skóra głowy jest dobrze oczyszczona, oczywiście należy pamiętać o regularnym stosowaniu produktu z SLS – więcej na ten temat pisałam tutaj.

Czy kupię ten szampon ponownie? O ile nie zdecyduję się na kolejne testy – tak. Uważam, że w tej cenie warto go wypróbować, jednak trzeba zwrócić uwagę na kwestie, które poruszyłam wcześniej. Moja skóra głowy dobrze reaguje na ten produkt, tak więc nie widzę przeciwwskazań ku dalszemu korzystaniu z szamponu.

Chętnie dowiem się, czy i Wy wypróbowaliście już szampon Babydream? Jeżeli znacie inne godne polecenia produkty tego typu – piszcie, chętnie je sprawdzę. :)
Dzięki za przeczytanie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz