Inspiracja vs. podróbka - czym się różnią?

    Faktem jest, że sieciówki i mniejsze sklepy odzieżowe często idąc za przykładem wielkich marek, wprowadzają nowe fasony ubrań, butów i dodatków. Tak zwane "inspiracje" (z angielskiego - "dupes"), choć widocznie podobne, nie są podróbkami. Jest tak ze względu na brak fałszywego logo, które świadczy o podrobieniu danej rzeczy. Inspiracje znajdziemy w Zarze, Stradivariusie, Reserved, Sinsayu i innych znanych sieciówkach. Jest to odpowiedź na stale ewoluujące trendy w modzie i chęć zaspokojenia pragnień klientów, którzy nie mogą pozwolić sobie na niejednokrotnie kosztowny pierwowzór.

Czy kupowanie inspiracji jest w porządku?

    Jak najbardziej, kupowanie inspiracji jest w porządku. O ile nie znajdziemy na nich nieprawdziwego logo wielkiego domu mody. Popularną ostatnio inspiracją kultowej już torebki jest przypominający chmurkę model wzorowany na The Pouch Bottegi Venety. Odwzorowania znajdziemy w sieciówkach, ale też manufakturach - Fabioli, Mako. Choć podobne, nie są one podróbkami. Innym przykładem są mokasyny bez pięty, które kilka sezonów temu wypuściła Zara. Inspiracja jest odpowiedzią na trend wprowadzony przez Gucci, o czym świadczyć może metalowa klamra, którą jest przyozdobiona. Dzięki tego rodzaju odpowiednikom możemy spełnić swoje marzenia o projektach znanych kreatorów mody, bez oszukiwania siebie i innych.

Srebrne kolczyki - By Dziubeka / Srebrna nausznica - Ania Kruk / Choker z pereł hodowanych - By Dziubeka / Bransoletka z pereł hodowanych -  By Dziubeka / Srebrna bransoletka - By Dziubeka / Srebrny pierścionek z emalią - Apart / Pierścionek z pereł hodowanych - By Dziubeka / Smartwatch - Rubicon / Sukienka - Missguided (outlet) / Buty - Asos (outlet) (inspiracja sandałami Valentino - link)

1 komentarz:

 1. Inspiracje na tak.
  Podróbki zdecydownie na nie.
  Wolę sobie już kupic jakąś rzecz no name, niż podróbkę.... Poza tym dobrze ubrana kobieta wcale nie musi mieć na sobie ubrań markowych od góry do dołu. Wszystko zależy od tego, jak te ubrania ze soba zestawi.

  Od siebie polecam zerknąć sobie tutaj:
  https://wysokieszpilki.pl/dobre-bo-polskie-czyli-dlaczego-warto-kupowac-buty-od-polskiego-producenta/

  Na stronie jest kilka informacji o tym, jak wybrac dla siebie wygodne buty dobrej jakości.

  OdpowiedzUsuń