Czapka z kaszmiru lub wełny - przegląd zakupowy

Jak nosić czapkę kaszmirową?
  Ostatnio zamarzyła mi się na czapka z kaszmiru. Rozważałam ewentualnie opcję wykonaną z wełny lub z jej sporym dodatkiem, koniecznie bez akrylu. Miałam nadzieję zapłacić do 80 zł i... udało mi się! Znalazłam stuprocentowo kaszmirową czapkę w idealnym odcieniu szarości za tę właśnie cenę. Przeglądając oferty sklepów, głównie sieciówek postanowiłam przygotować dla Was krótką listę ciekawych - według mnie - modeli.

Czapka z domieszką wełny - jaką wybrać?

    Czapki kaszmirowe i wełniane w 100% są droższe od modeli z domieszkami tych materiałów. To fakt, który trzeba wziąć pod uwagę podczas zakupów. Wełna i kaszmir grzeją mocniej niż syntetyczne dzianiny oraz przepuszczają powietrze, dzięki czemu mniej się w nich pocimy. Jeśli jednak należność za takie modele wydaje Ci się nieadekwatna, znalazłam ciekawą czapkę z domieszką wełny i alpaki, nad którą sama się zastanawiałam. W jej składzie nie znajdziemy akrylu, co jest moim zdaniem ogromnym plusem. Znajdziemy za to łącznie 65% wełny różnych typów, w tym 46% czystej wełny i 19% alpaki. Druga z nich słynie ze swoich właściwości termicznych. Według mnie, dzięki temu połączeniu możemy mieć do czynienia z miękką, przyjemną i ciepłą czapką damską. Dodatkowym atutem jest dostępność kilku kolorów.Czapka z wełny 100% i jej zalety

    Inną, wartym uwagi poza czapką z kaszmiru modelem jest ten wykonany w stu procentach z wełny merynosowej. Jest to dzianina, która charakteryzuje się m.in. wysokimi właściwościami termoizolacyjnymi, niewchłanianiem zapachów i pochłanianiem wilgoci. Propozycja czapki wełnianej z Wólczanki jest prosty, minimalistyczny - taki jakiego szukałam. Dostępna jest w trzech odcieniach. Co do tej marki, jestem właścicielką kilku koszul i jedwabnej apaszki, które - moim zdaniem - mają dobrą jakość. 


Czapka z kaszmiru - mój wybór

    W kategorii czapek z kaszmiru mam dla Was trzy propozycje. Ostatecznie zdecydowałam się na najtańszą, pochodzącą z C&A. Jest to dokładnie to, czego szukałam - prążkowana, bez ozdób, 100% kaszmirowa, w odcieniu jasnej szarości. Przyznaję, że jest ciepła. Kaszmir, czyli wełna kóz kaszmirskich jest lżejszy od wełny owczej. Ponadto, o wiele bardziej grzeje. Inne propozycje, niż ta, którą wybrałam to opcja z H&M, której cena również wydaje mi się korzystna i model z Zary. Czapkę kaszmirową z Zary oglądałam osobiście w sklepie, jednak nie ujęła mnie jakoś specjalnie. Wariant, który posiadam, nie jest już dostępny na stronie C&A, jednak zachęcam do spaceru do sklepu stacjonarnego.

Jak dbać o kaszmir i wełnę?

    O czapki z kaszmiru i wełny, tak jak i o swetry, szale i pozostałą dzianinę trzeba odpowiednio dbać. Przede wszystkim warto zapoznać się z zaleceniami producenta. Najbezpieczniejszą dla tkaniny możliwością jest pranie ręczne. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji czapki kaszmirowe i wełniane posłużą nam przez wiele lat.

Gdzie kupić czapkę z kaszmiru?
    Mam nadzieję, że mój krótki przegląd czapek z kaszmiru i wełny okazał się dla Was przydatny. Muszę przyznać, że różnica w cenie modelu z domieszką i wersji z C&A nie jest zbyt wysoka, jednak ostateczny wybór pozostawiam Wam. Pamiętajcie, że większość opcji premium nie jest dostępna stacjonarnie, trzeba zamówić je kurierem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz