Moja pierwsza rzecz od Louis Vuitton!

 

Cześć!

    Pomyślałam, że zacznę poświęcać posty pierwszym rzeczom od danego producenta, które nabyłam. Mówię szczególnie o popularnych i designerskich markach. Przyznaję, że w tej drugiej kategorii znajdą się głównie ubrania i akcesoria pre-loved, jednak to dobry sposób, by zapoznać się ze światowej sławy projektantami. ...a przy okazji można (sporo) zaoszczędzić. ;)

     Dzisiaj pokazuję Wam koszulę Louis Vuitton, którą upolowałam za naprawdę korzystną cenę (chociaż nie pamiętam za ile). Kupiłam ją kilka lat temu, możliwe, że już pojawiła się na blogu. Połączyłam ją z jasnymi dżinsami, paskiem od Tommy'ego Hilfigera i moją nową torebką ze skóry egzotycznej. Wychodząc, przyodziałam na siebie szary wełniany płaszcz. Do teraz pamiętam tę ekscytację z chwili, gdy zauważyłam koszulę na wieszaku. Przyznaję, że drobne wstawki z kultowym monogramem subtelnie wyróżniają ją na tle innych, klasycznych ubrań.

Historia Louis Vuitton w skrócie

    Myślę, że przy tego typu wpisach warto wspomnieć co nieco o marce. Tak więc:
Louis Vuitton założył firmę sygnowaną własnym imieniem we Francji w 1854 roku. Jej główny zarząd mieści się w Paryżu do dzisiaj. Jest to jedna z najczęściej podrabianych marek na świecie, dlatego warto być czujnym przy kupowaniu odzieży i dodatków z drugiej ręki. Do najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych wzorów umieszczanych na produktach należą Monogram Canvas, który został opracowany przez syna założyciela, Damier Ebene - ciemna szachownica i Damier Azur - jej jasny odpowiednik. Kultowe torebki Louis Vuitton to m.in. Neverfull, Speedy, Capucines, Pochette Metis i Alma. Ostatnia z wymienionych była jedyną torebką innego projektanta, jaką nosiła Coco Chanel.
    Myślę, że znajdę w swojej szafie kilka innych skarbów pochodzących od kultowych producentów, nie tylko uznawanych powszechnie za luksusowych. Tym samym, chciałabym Was przekonać do tego, że produkty wielkich marek można znaleźć w korzystnych cenach, wystarczy być uważnym. Pamiętajcie także o tym, że dobra jakość nie jest domeną jedynie wielkich domów mody. Jeśli szukacie pewnych internetowych serwisów z rzeczami premium (także designerskimi), polecam Keep The Label - tam znalazłam swój pierwszy przedmiot marki Chanel. Ale o tym w innym wpisie, kiedy już będę mogła nosić go na co dzień. ;)
    Dziękuję za uwagę i pozdrawiam!
Opaska - Shock Price | Srebrne kolczyki - Lian Art | Srebrna nausznica - Allegro | Srebrny pierścionek z kwiatami - Apart | Koszula - Louis Vuitton (vintage) | Spodnie - Hollister | Skórzany pasek - Tommy Hilfiger (vintage) | Torebka ze skóry węża - Fiorenza (vintage) | Buty - New Yorker

2 komentarze: