4 kosmetyki, które warto zabrać na camping

Dziewczyna w kapeluszu z małym rondem
    Wyjazd na camping to najpopularniejszy sposób wypoczynku w mojej rodzinie. Jak pisałam Wam wcześniej, w tym roku wybrałam się na objazdówkę, w której czasie zatrzymywaliśmy się w różnych tego typu miejscach. Z racji specyfiki takich wyjazdów, chciałabym przedstawić Wam listę czterech kosmetyków, które warto zabrać na camping według mnie. Dobrą wiadomością jest to, że chociaż tutaj liczy się minimalizm, nie oznacza on rezygnacji ze skutecznej pielęgnacji. Pamiętajcie, że kilka dni bez serum to nie tragedia... chociaż i ten aspekt można obejść, dzięki kosmetykowi, który łączy w sobie wiele funkcji. ;)

Jakie kosmetyki zabrać na camping?

    Przygotowałam dla Was listę czterech kosmetyków, które warto zabrać na camping. Te propozycje nie zajmą wiele miejsca w torbie, bo przecież pod namiot lub do domku letniskowego raczej nie zabieramy ze sobą wielkiej walizki. Moim zdaniem to podstawa, którą naprawdę warto wziąć na wyjazd.
    1. Krem z filtrem. ...lub filtry - do twarzy i ciała. Dobre wieści są jednak takie, że dostępne są produkty o dużej pojemności, które doskonale nadają się do stosowania na obydwóch tych obszarach. Przykładem jest Babydream 50+ - spray dostępny w Rossmannie. Osobiście zabrałam dwa osobne kosmetyki, ale w zeszłym roku sięgnęłam właśnie po tę konkretną propozycję i była wystarczająca. Ochrona przeciwsłoneczna jest bardzo ważna, szczególnie na campingach, gdzie większość czasu spędzamy na zewnątrz. Z tego powodu polecam faktory 50 lub 50+.
    2. Mleczko do mycia twarzy. Dwuetapowe oczyszczanie jest przydatne ze względu na filtr przeciwsłoneczny, nawet jeśli nie wykonujemy makijażu. Na szczęście mleczkami do demakijażu możemy myć twarz dwukrotnie, co daje efekt taki, jak użycie olejku i żelu lub innych tego typu połączeń. To ogromna wygoda! Jeden produkt, a skuteczność ta sama. :) Co ważne, takie kosmetyki dobrze radzą sobie nawet z wodoodpornymi filtrami. Pamiętajcie, że dzięki ich porządnemu zmyciu, możemy uniknąć zapychania.
    3. Krem do twarzy. Dowolny, ten którego używacie na co dzień. U mnie był to produkt łagodzący podrażnienia. Polecam zabrać ze sobą krem do twarzy, by nie przerywać codziennej pielęgnacji. Nie jest to obowiązkowe, jednak osobom mocno wkręconym w dbanie o cerę może być bez niego ciężko. Poza tym, przyda się coś co ukoi twarz po wieczornym oczyszczaniu i wielogodzinnej ekspozycji na słońce.
    4. Żel aloesowy. Ten kosmetyk ma wiele zastosowań! Sprawdzi się na przykład przy łagodzeniu poparzeń słonecznych, które mogą się nam przytrafić, chociażby na plaży. Innym zastosowaniem żelu aloesowego, z którego korzystałam, jest funkcja serum nawilżającego. Jeden produkt - wiele zastosowań. W obydwóch kosmetyk przydał się podczas mojego wyjazdu.
Dziewczyna w pomarańczowym kombinezonie i kapeluszu
    Cztery kosmetyki, które warto zabrać na camping według mnie, to propozycje, które sprawdzą się także podczas wyjazdów w inne miejsca. To minimum pielęgnacji, którą zdecydowanie warto utrzymać w trakcie wakacyjnych podróży. W zależności od własnych potrzeb, możecie modyfikować tę listę. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są też miniaturki produktów. Pamiętajcie, żeby nie zmuszać się do dbania o cerę, a czerpać z tego procesu radość. :)
    Dajcie znać, czy moje propozycje kosmetyków na wakacje pokrywają się z Waszymi pewniakami.
Pozdrawiam!
Na zdjęciach: Kapelusz - Sinsay / Kombinezon - H&M / Pozłacane kolczyki - C&A / Bransoletka - By Dziubeka / Smartwatch - Xiaomi Mi Watch Light / Buty - Sugarfree x Pepco

1 komentarz:

  1. Ja bym pewnie na camping zabrała jakiś spray przeciwko owadom i mgiełkę do ciała :D

    OdpowiedzUsuń