Sheer blouse | Co założyć pod prześwitującą bluzkę?

Kobieta w połyskującej bluzce i skórzanej spódnicy
     Prześwitujące tkaniny to coraz silniejszy trend w obecnej modzie, zwłaszcza tej wiosenno-letniej. Można spotkać się z nimi zarówno pod postacią bluzek, koszul, jak i spódnic, czy sukienek. Każdy z tych elementów garderoby ma na celu subtelne odsłonięcie ciała. To sposób na odrobinę sensualności bez wulgarności. Pojawia się jednak pytanie - co założyć pod prześwitującą bluzkę? Prawdą jest, że niewłaściwa bielizna, a już tym bardziej jej brak mogą okazać się przysłowiowym "gwoździem do trumny" takiej stylizacji. Wówczas delikatna tkanina traci subtelność, a zamiast tego staje się ostentacyjna. Z tego powodu warto zastanowić się nad odpowiedzią na wspomnianą zagadkę. Wiele będzie zależało od okoliczności, na jakie przyszło nam się wystroić. Warto jednak pamiętać, że w prześwitujące ubrania można ubrać się stylowo i ze smakiem, a nawet - elegancją.

Jaka bielizna pod prześwitującą bluzkę?

Kobieta w połyskującej bluzce z bufiastymi rękawami
   Pierwszą ważną kwestią jest dobór bielizny pod prześwitującą bluzkę. Jeśli decydujemy się na odrobinę wyzwolonej sensualności, możemy postawić na ozdobny biustonosz - na przykład braletkę. Ważne by zakrywał sutki, ponieważ to je chcemy schować pod przejrzystą tkaniną. Wówczas dobrze widziany jest dobór stanika w tym samym kolorze co bluzka. Jeśli natomiast chcemy zadbać o zachowawczość stroju, dobrym rozwiązaniem będzie gładka bielizna w cielistym kolorze, najlepiej bezszwowa. Taka będzie najmniej zauważalna. Warto wziąć pod uwagę także stopień prześwitywania ubrania.

Co ubrać pod prześwitującą bluzkę?

Kobieta w bluzce ze złotą nitką
    Inną możliwością, którą warto rozważyć jest top w kolorze prześwitującej tkaniny, który ukryje nie tylko bieliznę, ale też brzuch. Ten wybór zdecydowanie wpłynie pozytywnie na komfort i stosowność stroju, który wówczas będzie mniej wyzywający. Dlatego też jest to jedna z popularniejszych opcji. Pod prześwitującą bluzkę sprawdzą się różne koszulki. Wśród propozycji znajdują się:
  1. Bieliźniany top z koronką lub bez
  2. Cielisty top, który będzie prawie niewidoczny
  3. Crop top, zasłaniający biust i fragment brzucha
Czasem celowym zabiegiem jest także sięganie po spodnie warstwy w kontrastowych kolorach. To jednak jest uwarunkowane przez styl stroju i okazję na jaką się ubieramy.

Moja propozycja - co mam na sobie?

Kobieta w połyskującej bluzce, spódnicy i balerinach
    Do swojego stroju wybrałam prześwitującą bluzkę ze złotą nitką, pod którą założyłam ciemny bieliźniany top z koronką przy dekolcie. Z racji koloru obu tkanin, jest on ledwo zauważalny, jednak znacząco poprawia mój komfort. Tego typu koszulki to moje ulubione rozwiązanie. Uważam, że oba elementy zestawione razem prezentują się kobieco i jednocześnie delikatnie. Dobrałam spódnicę ze sztucznej skóry, baleriny i vintage torebkę Ferragamo, którą potraktowałam jak kopertówkę. Zadbałam o to, by kolorystyka była spójna i minimalistyczna, przede wszystkim ze względu na połyskliwą tkaninę bluzki.
    Mam nadzieję, że z dzisiejszego wpisu wyciągniecie dla siebie inspirację. Chętnie dowiem się, co Wy zakładacie zwykle pod przejrzyste ubrania, a może w ogóle po nie nie sięgacie?
    Dziękuję za uwagę i pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz