Dress like Kate! | Odtwarzam strój księżnej Kate

    Księżna Kate to prawdziwa ikona mody. Jej styl jest śledzony i naśladowany przez miliony kobiet na całym świecie. Przedstawicielka rodu królewskiego Wielkiej Brytanii słynie z ponownego wykorzystywania już posiadanych ubrań. Tym także inspiruje ludzi z całego świata. Przeglądając Pinterest wielokrotnie widziałam stylizacje Kate Middleton. Ostatnio jednak rzuciła mi się w oczy propozycja z oliwkową marynarką. Mam taką! Może nie z wielkiego domu mody, a zamiast tego naszego polskiego Reserved, ale dlaczego by jej nie wykorzystać? W swojej szafie znalazłam także spodnie z szerszą nogawką i biały t-shirt. Nie mam oliwkowych szpilek, ale wybrnęłam z tej sytuacji. Więcej o tym poniżej.

Styl księżnej Kate - inspiracja

    Powyższa stylizacja księżnej Kate stanowiła dla mnie źródło inspiracji. Angielka miała na sobie oliwkową marynarkę, białą prostą bluzkę, ciemne luźne spodnie, szpilki i torebkę w kolorze okrycia wierzchniego. Klasa i minimalizm, które sprawdzą się na wiele okazji. Myślę, że podobne rzeczy znajdzie w swojej szafie prawie każda kobieta. Niekoniecznie identyczne, ale pozwalające na zbudowanie podobnego stroju. Tak naprawdę, wszystkie ubrania, jakie ma na sobie Kate wchodzą w kategorię basików. To dobra wiadomość dla każdej pani, która chce się zainspirować.

Mój strój inspirowany Kate Middleton

    Moje odwzorowanie stroju Kate Middleton opiera się na marynarce w zbliżonym kolorze, białym t-shircie i szerokich garniturowych spodniach. Nie mam oliwkowych szpilek, dlatego sięgnęłam po opcję w kolorze beżowym. Obcas jest niższy, jednak czubek w szpic został zachowany. Dodałam też pasek, który Kate również miała u spodni. Jeśli chodzi o torebkę, nie pokazałam jej na zdjęciach, ponieważ wahałam się nad wyborem. Pierwszą opcją była czarna kopertówka, jednak stwierdziłam, że u księżnej ważnym aspektem była spójność kolorystyczna akcesoriów. Z tej przyczyny wybrałam ostatecznie torebkę na ramię Ferragamo pasującą do butów. Ta propozycja odbiega mimo wszystko od pierwowzoru i z tego powodu nie ma jej na zdjęciach. Wspomnę też o drobnych kolczykach, które również zostały zainspirowane stylem księżnej Kate.

Jak ubrać się jak Kate Middleton?

    Styl księżnej Kate jest bardzo spójny. Często w jej strojach widać staranny dobór ubrań i dodatków pod względem kolorystycznym. Dzięki temu wszystko wygląda na dopracowane i przemyślane. Nie ma tu mowy o przypadku. Kate Middleton chętnie wykorzystuje różne rzeczy ze swojej szafy kilkukrotnie. Miesza także odzież droższą, markową z tańszą i tą ze średniej półki. Jeśli chodzi o torebki księżnej, można spotkać ją z propozycjami m.in. Aspinal of London, Chanel, czy Mulberry. Sukienki, które wybiera, zwykle podkreślają talię, na przykład dzięki paskowi. Popularnym u Kate rozwiązaniem jest styl smart casual i quiet luxury. Całość zawsze jest zgodna z normami dotyczącymi dress code'u przedstawicielek brytyjskiej rodziny królewskiej.
    Bez wątpienia księżna Kate jest inspiracją dla wielu kobiet. Dowodzą temu m.in. liczne braki na wieszakach w sklepach marek, których ubrania nosi. Dobrą wiadomością jest to, że prostota stylu księżnej Walii sprzyja odwzorowywaniu jej ubioru. Skoro już przytoczyłam aktualny tytuł Kate, warto wspomnieć, że ona sama także często się inspiruje. I to nie byle kim - jedną z największych ikon mody - księżną Dianą, swoją zmarłą teściową. Garderoba obu pań zasługuje na uwagę. Sama nie pamiętam czasów, kiedy wybory Diany były komentowane w mediach. Spotykam się za to z artykułami na temat Kate Middleton. Mam nadzieję, że moja inspiracja jej strojem przypadła Wam do gustu. Pamiętajcie, że nie musicie mieć identycznych ubrań, by potraktować czyjąś garderobę za wzór. Przede wszystkim warto szukać własnego stylu. Nadal jednak uważam tego typu eksperymenty za świetną zabawę i ciekawe doświadczenie. W pamięci zachowam zestawienie mojej najnowszej marynarki z luźnymi spodniami i być może jeszcze po nie sięgnę. Spróbuję natomiast wybrać inne dodatki, koszulkę i obuwie. Na tym właśnie polegają inspiracje - nie na identycznych rzeczach, ale sposobie ich łączenia.
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz